גלם ניסים

גלם ניסים הוא מנהל של חברת ג'נרל. החברה מובילה את תחום המלגזות בארץ. לצד מתן שירותי דרך למלגזות, שזה התחום שממנו העסק קם, יש עוד מגוון שירותים שמסופקים על ידם. יש אגף שלם שמתעסק בקניה, מכירה, השכרה ואפילו ליסינג של מלגזות. אגף נוסף אמון על תחום היבוא. שכן, החברה הנה היבואנית הבלעדית של מותגי פילר וקלארק לארץ. התחום הכי חדש שבו החברה מתמקדת זה מכרזים.

 

בין אם עבור אספקת שירות ובין אם אספקת ציוד. למותר לציין שבכל השירותים ניתן לקבל ייעוץ ואף מקבלים. כלומר, חלק מהשירות, שאגב לא כרוך בתשלום, מסייע להפיק יותר מהמלגזה. תחילת הדרך של חברת ג'נרל החלה בשנת 2007.

 

בעוד שברוב העולם כמו גם בארץ נכנס השוק לכוננות ספיגה בגלל משבר האשראי העולמי שפרץ במלוא עוזו, החליטו האחים לבית גלם לצאת למהלך העסקי של חייהם. בניגוד לכיוון שבו שחה השוק, הם השיקו לראשונה בחייהם עסק עצמאי משל עצמם. הם כרחו את החוש הטכני המולד שלהם, את אהבתם למכונאות ואת השאיפה למצוינות בשירות כדי לייסד חברה שמתמחה במלגזות. לראשונה בארץ הם הציעו מודל של one stop shop בתחום המלגזות. הדבר שבזכותו הם זכו להכרה ולאהדה מצד השוק היה השירות.

 

הנכונות לתת שירות לפי קריאה, בכל עת ובכל שעה הפך אותם עד מהרה לשם דבר בקרב העוסקים בענף המלגזות. כיום, בראיה לאחור, מדובר בסיפור הצלחה בכל קנה מידה. הסיפור של העסק שהוקם לפני פחות מעשר שנים נחשב כיום דוגמה למיזם מצליח שאינו בתחום ההי טק והמחשבים. בהתחשב שמקימי העסק מעולם לא למדו בהכשרה ניהולית כלשהי באקדמיה או בקורסים מקצועיים, הרי שהפלא גדול אף יותר. נתונים עדכניים לגבי העסק מלמדים על שיעורי צמיחה ממוצעים של 25 אחוזים מדי שנה. זהו קצב מרהיב ומעורר השתהות לכל הדעות. נכון להיום זהו עסק שמוגדר קטן, שכן הוא מעסיק פחות מ-20 עובדים, אבל מבחינת המעמד ומחזור ההכנסות, זהו עסק שנחשב למוביל בתחומו. סביר כי בתוך שנים ספורות הוא גם יצמח ויהפוך לעסק בינוני עד גדול גם על פי הפרמטרים המקובלים.